پیروزی فلسطین سبب نابودی اسلام آمریکایی و تکفیری می‌شودبه گزارش ایرنا، «سیدعبدالله صفی‌الدین» نماینده حزب‌الله لبنان در تهران روز چهارشنبه در دیدار «امیر خجسته» رئیس و «محسن علیجانی زمانی» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان با بیان این مطلب افزود: ما خود را فرزندان انقلاب اسلامی ایران می‌دانیم که مطیع امام خمینی (ره) و رهبرمعظم انقلاب هستیم.
وی با بیان این که هرعزتی که شیعیان دارند مدیون ولایت فقیه است، افزود: ولایت فقیه برای ما اصل است و به نظر من تنها راه برای رسیدن به اهل بیت (ع) نیز پیروی از ولی فقیه است و هر کسی که شناخت مناسبی از ولایت فقیه نداشته باشد گمراه می‌شود.
وی با بیان اینکه ما هر چه در لبنان داریم به دلیل تبعیت از ولایت است، اظهارکرد: بعضی از اعضای شورای حزب‌الله لبنان در یک مقطع نظرات متفاوتی داشتند که با استفاده از رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب بزرگترین مشکل ما ظرف دو ماه حل شد.
وی با بیان اینکه مسیر مقاومت اسلامی در برابر استکبار جهانی ادامه خواهد یافت، افزود: مشکلات مهمی هم اکنون در منطقه وجود دارد اما حل خواهند شد، کمک‌های مستشاری ایران و حضور حزب‌الله در سوریه موفقیت‌های خوبی را محقق ساخت که سبب یأس آمریکا و اسرائیل شد.
صفی‌الدین با بیان اینکه دشمنان به دنبال جدا کردن یک بخش از مقاومت اسلامی بوده‌اند ولی عراق هم به محور مقاومت اضافه شد، اظهارداشت: فلسطین متعلق به جهان اسلام است و اگر این پیروزی حاصل شود، اسرائیل نابود خواهد شد و آمریکا نیز دیگر در منطقه کاری نخواهد داشت و می‌توان پیروزی فلسطین را رمز مهمی دانست که سبب از بین رفتن اسلام آمریکایی و تکفیری خواهد شد.

**تنها راه مقابله با استکبار، مقاومت اسلامی است
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان نیز در ابتدای این دیدار ضمن تأکید بر اهمیت برگزاری چنین جلساتی برای پیگیری مباحث قبلی اظهارداشت: حزب‌الله لبنان و مقاومت الگویی برای جهان اسلام هستند و می‌توان حزب‌الله را مولود انقلاب اسلامی ایران دانست و این گروه اسلامی به خوبی توانسته در برابر ظلم‌هایی که رژیم صهیونیستی به جهان اسلام وارد کرده بایستد.
«امیر خجسته»با بیان اینکه همه جهانیان دریافته‌اند که تنها راه مقابله با استکبار، مقاومت اسلامی است، بیان کرد: سیدحسن نصرالله از محبوب‌ترین چهره‌های امت اسلامی و جهان عرب است و کارهای خوبی که سیدحسن نصرالله انجام داده با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب صورت گرفته که کارگشا بوده است.
وی افزود: یک بار دیگر حمایت مردم، مجلس و دولت جمهوری اسلامی ایران از شما را بیان می‌کنیم و از حزب‌الله لبنان می‌خواهیم با قدرت در مقابل زیاده‌خواهی‌ها ایستادگی کند.
خجسته ضمن بیان اهمیت آزادی موصل و حلب در سوریه متذکر شد: داعش در مقابل مقاومت اسلامی نابود شده و اکنون نیرویی 2 میلیون نفری در عراق تشکیل شده که اثرات مثبت فراوانی برای محور مقاومت دارد.

**دشمنان جهان اسلام با ایجاد داعش در تلاش برای فراموشی مسئله فلسطین هستند
«محسن علیجانی زمانی» نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان گفت: از حضور در این دیدار خرسندیم و امیدواریم با تعامل در اینگونه دیدارها هم افزایی‌های لازم انجام شود. ما مقاومت اسلامی را فرزندان امام خمینی (ره) و یاران رهبر معظم انقلاب می‌دانیم و موضوعات فلسطین و لبنان را بسیار حیاتی می‌پنداریم.
وی افزود: دشمنان جهان اسلام با طراحی و ایجاد داعش در سوریه و عراق به دنبال این هستند که مانع از حل مشکلات فلسطین و لبنان شوند.
نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و لبنان ادامه داد: مایل هستیم جلسات منظمی با خروجی و اهداف مشخص برگزار شود تا با استفاده از ظرفیت‌های مجلس و سایر کشورهایی که دغدغه واقعی حقوق بشر را دارند این امور را پیش ببریم.
علیجانی زمانی با بیان اینکه ما تا پای جان در کنار شما هستیم و امیدواریم به زودی نتیجه زحمات مقاومت را جشن بگیریم، متذکر شد: امیدوارم روزی اسرائیل نابود شده و آمریکا مأیوس شود.
سیام*3061*1724*تنظیم: میترا بلندقامتی*انتشار:حسین فتح الهیانتهای پیام /*