مصباحی‌مقدم: سازمان کنفرانس اسلامی در قبال کشتار مسلمانان میانمار موضع بگیردبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از کانال تلگرامی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم با بیان این که در جهان اسلام حوادثی رخ می‌دهد که بسیار ناگوار و ریشه آن در دشمنی با اسلام و مسلمان است، اظهار داشت: متاسفانه کسی در نظام های بین‌المللی و حتی سازمان‌های اسلامی نسبت به این حوادث واکنش نشان نمی‌دهد، یکی از این حوادث به شهادت رساندن جمعی از شیعیان و قتل‌عام زنان و کودکان افغانستانی بود که نسبت به آن واکنشی صورت نگرفت.
مصباحی‌مقدم ادامه داد: اکنون اتفاقی که مکرر افتاده کشتار مسلمانان میانمار از سوی نظامیان وابسته به دولت میانمار است که خانه‌هایشان آتش زده و اطفالشان به‌صورت دسته‌جمعی سوزانده می‌شوند و به شهادت می‌رساند و از کشور و سرزمین خود رانده می‌شوند و همه این اتفاقات مقابل چشم جهانیان و سازمان ملل متحد صورت می‌گیرد.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز ضمن ابراز تاسف از واکنش ندادن سازمان‌های بین‌المللی حتی سازمان کنفرانس اسلامی و عدم برگزاری جلسات اضطراری افزود: باید به خاطر این وضعیت به خدا پناه برد و از مسلمانان درخواست کرد نسبت به این قضایای جان‌سوز واکنش نشان دهند.
وی با ابراز تاسف از کشتار مسلمانان در یمن، افغانستان و میانمار یادآور شد: باید سازمان کنفرانس اسلامی موضع خود را اعلام کند البته از دولت جمهوری اسلامی نیز این انتظار وجود دارد که رئیس ‌جمهوری و هیات دولت نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند و در جلسات خود دراین‌باره گفت‌وگو کنند.
سخنگوی جامعه روحانیت مبارز همچنین درباره ارتباط با تشکل‌های اسلامی سایر کشورها گفت: در این زمینه ارتباط و گفت‌وگو خواهیم داشت.
سیام**1751
تنظیم: خسرو محمدی
انتشار: کتایون لامع زادهانتهای پیام /*