لاریجانی: ایجاد فضای آرام وپرهیز ازورود به حاشیه، محور کار مجلس بودبه گزارش ایرنا، لاریجانی شنبه شب به مناسبت روز مجلس؛ در گفت وگو با سیما گفت: در مود موسسات مالی غیرمجاز بی مبالاتی صورت گرفته و مجلس با جدیت تمام پرونده زیان دیدگان موسسات مالی را به صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور کار قرار داده است.
وی با بیان اینکه در مورد کاسپین به خوبی جلو رفته ایم اظهارکرد: در پیگیری پرونده موسسات_مالی_اعتباری از حمایت مقام معظم رهبری برخوردار هستیم.
رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مردم به بانک ها و موسسات معتبر مراجعه کنند، افزود: بانک مرکزی را موظف کردیم به هیچ وجه اجازه حضور چنین موسساتی را ندهند و با آن ها برخورد کند.
علی لاریجانی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با اشاره به اینکه چرخه اقتصادی روستا ها نمی چرخد، گفت: تخلیه روستاها و رشد حاشیه نشینی هزینه اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی به همراه دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با اذن رهبری از صندوق توسعه ملی یک و نیم میلیارد دلار اخذ کردیم تا مشکلات روستاییان را پیگیری کنیم و سرمایه ارزان قیمت در اختیار آن ها قرار دادیم.
علی لاریجانی با بیان اینکه از منابع صندوق تامین اجتماعی در دولت های قبل در جای دیگری استفاده شده و این موضوع بدهکاری به بار آورده است، گفت: صندوق هایی که سودآور نیست باید به مردم واگذار شوند و ظرف دو سال آینده باید مشکلات صندوق تامین اجتماعی حل گردد تا نگرانی کارگران رفع شود.
وی ادامه داد: از وزیر دفاع طرح حل مشکلات صندوق های مربوط به لشکری در خواست کردیم آن را آماده کند.
لاریجانی با بیان اینکه باید منبع روشنی برای مشوق های صادراتی در نظر گرفت،یاد آور شد: بدون توجه به صادرات اقتصاد رونق نمی یابد و ما در بخش توسعه صادرات نیازمند قانون دائم هستیم در صورتی دولت لایحه ارائه ندهد، مجلس این طرح را آماده می کند.
وی با تاکید بر اینکه اقتصاد_مقاومتی بدون برون زایی ممکن نیست،اظهار کرد: لایحه دولت درباره مناطق_آزاد و ویژه جدید که در حال بررسی در کمیسیون است موضوع صادرات را مورد توجه قرار داده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای اصل44 قانون اساسی مناسب نبوده نمایندگان پی گیر اصلاحاتی در این اصل هستند، گفت: هدف اصل 44 شکل گیری بنگاه های خصوصی بود اما دولت ها در اداره کشور کم آوردند و بنگاه های اقتصادی را به عنوان بدهی به دستگاه های دیگر دادند و آنها باید بنگاه های اقتصادی را به مردم واگذار کنند.
لاریجانی در ادامه با اشاره به اینکه ایران در برجام با دقت عمل رفتار کرده است، خاطرنشان شد: دشمنان ملت ایران به دنبال برهم زدن این توافق هستند، برجام برای شرایط امروز اقتصاد ایران لازم می باشد، فرجام برجام خوش خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برخورد ایران با تروریسم در عراق اقدام بسیار مهمی بود،اظهارکرد: از سپاه قدس و فرمانده سلحشور سردار سلیمانی قدردانی می کنم،راه ایران در مبارزه با تروریسم روشن است و کار پنهانی نداریم، ایران هیچ چشمداتی به هیچ سرزمینی ندارد و طرح موضوعاتی از قبیل هلال شیعی درست نیست.
لاریجانی افزود: زمان اجرای قانون ارزش افزوده رو به اتمام است و باید در مورد آن تصمیم گیری شود؛دولت باید در این خصوص با دقت همت کند، مجلس مشکلات اصناف گوناگون را مورد استماع قرار داد و کمیسیون اقتصادی پیگیری موضوع است.
وی با بیان اینکه روستاییان نباید فراموش شوندتصریح کرد:در مورد یارانه ها در جلسه سران قوا تبادل نظر شد و موارد مختلف مورد بررسی قرار گرفت.
وی افزود: جلسه سران قوا روند کارها را تسهیل می نماید،اختلافی بین قوا در حال حاضر وجود ندارد، جلسه های رئیسان قوا فضای پیگیری کارها را بهبود می بخشد.
لاریجانی یاد آورشد: تجدید نظر در قوانین در مجلس طبیعی بوده، آنها نظارت بر اجرای کارها را مدنظر دارند و لزومی ندارد برای هر امر کوچکی قانون گذاری شود.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه قانون هوای پاک مجلس و اجرای کامل این قانون، گفت: برخی کارخانجات با آلودگی زیاد باید کنترل شوند و کیفیت خودروها نیز باید افزایش یابد و استاندارد شود، مجلس اجرای قانون هوای پاک را در تهران و دیگر شهرها و موضوعات مربوط به خشک شدن دریاچه ها با جدیت پیگیری می کند.
شبس **1488 *انتشار دهنده: بهمن بامداد**انتهای پیام /*