عرضه 60 هزار راس دام سبک در 170 نقطه استان تهران در عید قربانبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد امامی امین روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران گفت: قرارداد با دامداری های بزرگ استان تهران بسته شده و 170 نقطه برای عرضه دام سبک در استان پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در این جلسه موضوع عرضه دام سبک با همکاری شرکت پشتیبانی امور دام و جهادکشاورزی استان تهران همزمان با نزدیک شدن به عید قربان و ایام بازگشت حجاج مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تامین و عرضه دام به میزان کافی حداقل 60 هزار راس جانمایی شود.
معاون توسعه و منابع پشتیانی استاندار تهران ادامه داد: مصوبه تنظیم بازار استان تهران در توزیع گوشت دام سبک وارداتی تک نرخی و مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین تره بار در کشور قابل اجراست.
وی همچنین تصریح کرد: در ستاد تنظیم بازار استان از وزیر صنعت و معاون اول رییس جمهوری درخواست شد تا حاشیه سود بسیاری از کالاها از مبدا تا مقصد متعادل شود.
امامی امین گفت: وزیر صنعت معدن و تجارت هفته گذشته به کلیه صنایع که در زمینه تولید اقلام خوراکی از قبیل بیسکویت، پفک، شکلات ،چیپس و غیره و کالاهای سلولزی فعال هستند دستور داد تا قیمت تمام شده درب کارخانه در پاکت ها درج شود که موجب ایجاد فضای رقابتی در برداشت کمترین سود و کاهش قیمت ها شود.
به گفته معاون امور اقتصادی و توسعه پشتیبانی استاندار تهران در این جلسه موضوع بخشنامه معاون اول رییس جمهور مبنی براینکه از ابتدای برنامه ششم توسعه سازمان میادین و تعاون روستایی 25 درصد غرفه خود را به عرضه محصولات کشاورزی و مواد غذایی اختصاص دهند و پایان هر سال گزارش خود را ارایه دهند و برای تعادل رسیدن قیمت ها و حذف واسطه ها نیز تا پایان برنامه ششم توسعه باید 100 درصد غرفه میادین میوه و تره بار در اختیار تولید کنندگان اصلی قرار بگیرد، مطرح شد.
خبرنگار: سید جواد آل داود – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7243//1348انتهای پیام /*