رئیس شورای عالی سیاسی یمن:توطئه گران از حمایت همه جانبه ائتلاف سعودی برخوردار بودندبه گزارش دوشنبه شب ایرنا به نقل از شبکه خبری المسیره، «صالح الصماد» افزود: دولت یمن به وظیفه قانونی واخلاقی خود در حفظ امنیت مردم در تمامی مناطق کشور عمل می کند.
وی گفت که عناصر خرابکار و رهبری آنها نابود شده اند و اکنون راه ها باز و امنیت و ثابت در تمامی مناطق و استان ها برقرار است.
رئیس شورای عالی سیاسی یمن افزود: ما باید کشورمان را از هر گونه توطئه علیه جبهه داخلی در برابر قدرت های دشمن و متجاوز حفظ کنیم.
الصماد همچنین گفت به برادران خود در حزب کنگره اطمینان می دهیم که برای تدوام روند سیاسی و مقابله با متجاوزان در کنار آنان ایستاده ایم.
وی افزود: به دستگاه های امنیتی دستور داده ایم تمام کسانی که خانه ها و اموال خصوصی و عمومی متعلق به طرف های یمنی را مورد حمله قرار می دهند، بازخواست کنند.
الصماد افزود: از دستگاه های ذیربط می خواهیم اقدامات لازم را برای عفو کسانی که در فتنه و خرابکاری اخیر فریب خورده اند، فراهم کنند.
وی همچنین گفت که به همه طرف های داخلی و خارجی، سازمان های بین المللی، نمایندگی های سیاسی نسبت به برقراری ثبات و آرامش و بازگشت اوضاع به شرایط قبل از روز شنبه اطمینان می دهیم.
این مقام یمنی افزود از همه کسانی که در پیشگیری از فتنه و خنثی کردن توطئه های متجاوزان برای ایجاد شکاف در صفوف داخلی مردم یمن سهیم بوده اند، تشکر و قدردانی می کنیم.
علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن امروز ۴ دسامبر ٢٠١٧ ( 13 آذر) در حالی که به همراه رهبران حزب متبوع خود «کنگره ملی» از صنعا عازم استان مارب بود، به همراه شماری از آنها کشته شد.
آگاهان سیاسی چرخش عبدالله صالح به سمت متجاوزان سعودی و متحدانش در تضاد با منافع مردم یمن را از عوامل مرگ وی عنوان می کنند.
شبد**1480**1010
مترجم:غلامرضا رفیع**انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*