تهدیدهای امریکا باید با پاسخ محکم مواجه شودبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمدنقی لطفی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایلام اظهار کرد: به فرموده امام راحل (ره) آمریکا یک ببرکاغذی است و دولتمردان ایران اسلامی باید تهدیدهای آمریکا را با تهدید جواب دهد و رمز پیروزی مردم ایران در طول این سالها مقاومت در برابر زیاده خواهی های آمریکا بوده است.
لطفی یادآور شد: به اذعان اندیشمندان و صاحبنظران آمریکایی با توجه به بیداری ملت ها و قیام رهبران شجاع و آزاده ای چون امام خمینی (ره) دوران گردنکشی و کشورگشایی آمریکا به سر رسیده و افول قدرت این کشور نزدیک است.
خطیب نماز جمعه ایلام به کشتار وحشیانه مسلمانان بی دفاع و بی پناه میانمار هم اشاره کرد و گفت: دولت میانمار با سکوت معنادار مجامع بین المللی که دم از حقوق بشر می زنند و چراغ سبز آمریکا همچون داعش جنایتکار در حال نسل کشی قومی و دینی است.
وی در ادامه ضمن اشاره به موضوع اربعین و لزوم مدیریت صحیح آن در استان ایلام در سطح مدیریت کلان اظهار کرد: وزیر کشور در طی سالهای اخیر همواره اربعین و حضور زائران عتبات عالیات در استان ایلام را با حساسیت پیگیری کرده و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با جدیت در حال تکمیل راه های منتهی به مهران است هرچند بخشی از این طرح برای اربعین امسال به بهره برداری نمی رسد.
امام جمعه ایلام همچنین از وزارت کشور خواست در صورت تغییر استاندار ایلام فردی حامی ولایت فقیه، بدون حاشیه و پرونده سیاسی و آشنا به مشکلات استان برای مدیریت ایلام انتخاب کند.
لطفی به سالروز واقعه 17 شهریور و شهادت جمعی از مردم انقلابی تهران به دست رژیم پهلوی و اهمیت و تاثیرگذاری این واقعه در پیروزی انقلاب و نیز وفات أیت الله طالقانی و مبارزات این عالم فقیه اشاره کرد.
خبرنگار: زهرا موسوی **انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
7172/6034انتهای پیام /*