برخورداری 114 هزار تبعه خارجی مقیم ایران ازبیمه سلامتبه گزارش ایرنا، احمد محمدی فرد عصر چهارشنبه در آئین گشایش ساختمان اداره کل اتباع و مهاجران خارجی استان البرز افزود:درایران اهتمام ویژه ای درزمینه وضعیت بهداشت، درمان وآموزش اتباع خارجی وجود داشته و
خدمات ویژه ای به این افراد ارائه شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین اتباع خارجی از کشور افغانستان هستند، گفت: 20 هزار جوان افغانستانی از مدارس ایران فارغ التحصیل شده اند که سرمایه ای برای رشد و پیشرفت کشور خود به شمار می روند.
محمدی فرد ادامه داد: برای ساماندهی اتباع خارجی در جمهوری اسلامی ایران ، اقدامات موثری صورت گرفته و و کشور ما یکی از بهترین کشورها در خصوص ارائه خدمات به مهاجرین است.
وی احداث ساختمان اداری برای اداره کل اتباع و مهاجران خارجی در البرز اقدامی در جهت تکریم ارباب رجوع دانست و افزود: البرز یکی از قطب های مهاجرپذیر بویژه اتباع افغانستانی است.
قاسم جهانبخش مدیرکل اتباع ومهاجران خارجی استان البرز گفت: ساختمان اداری این اداره کل با زیر بنای 2 هزار متر مربع در 3 طبقه و با صرف ۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید تا شرایطی برای ارائه خدمات به اتباع و مهاجران خارجی فراهم شود
وی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیک در این ساختمان به ارباب رجوع ، اظهار داشت: فضای پیشین این اداره کل نامناسب بود و پرسنل اداری با مشکلات عدیده ای مواجه بودند بنابراین برای خدمات دهی با شکل مواجه بودند ولی اکنون شرایط به مراتب بهتر شده است.
مدیرکل اتباع و امور خارجه استان البرز اضافه کرد: خدمات دهی در بخش بهداشت و درمان اتباع خارجی به طور کامل پیش بینی شده و اکنون بیش از یکهزار مدرسه در البرز فرزندان اتباع را ثبت نام می کنند.
این مسئول گفت: سال گذشته برای نخستین بار ۲ هزار و ۵۰۰ تبعه افغانستانی در اربعین حسینی به کربلای معلی اعزام شدند.
6155/1535 خبرنگار: حکیمه کشاورز**انتشار دهنده : محمد عزیزپورانتهای پیام /*